Në lule të “rinisë”, gjyshi befason gjithë autobuzin në mes të Tiranës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 06:34 05-05-2017 Në lule të “rinisë”, gjyshi befason gjithë autobuzin në mes të Tiranës

Me sytë që i shkëlqejnë nga gëzimi dhe një buzëqeshje të ëmbël vështron nga xhami i dritares përbri tij…

Në foto është gjyshi rreth të 90-dhjetave i cili rrëmbeu vëmendjen e dhjetëra syve dje teksa qëndronte ulur në ndenjësen e autobuzit që po qarkullonte në pikun e mëngjesit në qendër të Tiranës.

I qetë i lumtur me trëndafilin që nuk e lëshoi nga dora, teksa i shijonte aromën përhumbi në mendime. Të rinjtë aty pranë u "xhelozuan" sepse ai ndihej po aq i ri sa ata. Me trëndafilin në duar zbret nga autobuzi dhe niset... mbase për tek e dashura e tij!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « E mbani mend sheshin Skënderbej? Ja si duket tani... (Foto)
Dy “gjermanët e fundit” patrullojnë në Fier »
Article Logic
Execution time: 0.012076854705811
array(1) { ["section"]=> string(73) "ne-lule-te-rinise-gjyshi-befason-gjithe-autobuzin-ne-mes-te-tiranes-77537" }