Në Lungomaren e Vlorës, nga nesër nis ndërtimi i një sheshi të ri (PROJEKTI)

Publikuar tek: aktualitet, më 16:02 04-09-2017 Në Lungomaren e Vlorës, nga nesër nis ndërtimi i një sheshi të ri (PROJEKTI)

Në Lungomaren e Vlorës ose anëdetësen e Vlorës, nga nesër nis ndërtimi i një sheshi të ri.

Lajmin  e bën me dije këshilltari i kryeministrit Edi Rama për Trashëgiminë Kulturore, Artan Shkreli ndërsa publikon edhe foto-projektin.

“V L O R E - Perseri
...
Nga nesër, një shesh i ri fillon në Anadetëse (lungomare); aty ku ka qenë Drejtoria e "Rruga-Ura". Dhe njëkohësisht edhe rehabilitimi i një ndërtese që do shërbejë si zyra për  nxitjen e investimeve të huaja në Bashkinë e Vlorës”, shkruan Shkreli.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0077230930328369
array(1) { ["section"]=> string(79) "ne-lungomaren-e-vlores-nga-neser-nis-ndertimi-i-nje-sheshi-te-ri-projekti-91142" }