Në makinë me 100 mijë Euro, policia i bllokon

Publikuar tek: bota, më 18:18 13-02-2015 Në makinë me 100 mijë Euro, policia i bllokon

Policia e antikrimit ekonomik në Itali  ka zbuluar në afërsi të autostradës në Guardamiglio (LODI) një makinë me targë numër gjermane ku të huajt, transportonin rreth 160 mijë euro.

Kontrrolli është bërë në bashkëpunim me policinë në shoqërinë e CODOGNO pas raportimit të një qytetari i cili po udhëtonte në "karvanin" e makinave të dyshimta. Shtetasit gjerman  i janë sekuestruar 70.000 Euro, të barabartë me 50% të shumës së mbajtur. Ai rrezikon një gjobë prej të paktën 30 % të shumës.

Në makinë ishte edhe një banor i Republikës së San Marinos. Financierët nën komandën e kolonel Massimo Benassi kanë filluar hetime të mëtejshme për të kuptuar origjinën e parave.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013068199157715
array(1) { ["section"]=> string(49) "ne-makine-me-100-mije-euro-policia-i-bllokon-3259" }