Në maratonën më të vështirë te Europës, pa gjumë dhe me temeraturë por shikoni ç’rezultat ka arritur gazetari shqiptar

Publikuar tek: sport, më 13:14 14-11-2016 Në maratonën më të vështirë te Europës, pa gjumë dhe me temeraturë por shikoni ç’rezultat ka arritur gazetari shqiptar

Një lajm i bukur ky nga gazetari Endri Xhafo që prej kohësh ishte duke u ushtruar intensivisht për të marrë pjesë në Maratonën e Athinës.

Dhe ia ka dalë, ia ka dalë që ndonëse pa gjumë e me temperaturë të arrijë një rezultat të jashtëzakonshëm.

“Zyrtarisht maratonist! Në maratonën më të vështirë të Europës! Me më pak se 5 orë gjumë në vigjilje, i ftohur e me temperaturë 39.1°C nga mbrëmë dhe sot, kësaj here nuk munda të bëj më mirë se 4h33'18". Ma mori një kenian që doli i pari me 2h12' “ komenton modestisht gazetari.

end.jpg

endri1.jpg

endri2.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02568507194519
array(1) { ["section"]=> string(123) "ne-maratonen-me-te-veshtire-te-europes-pa-gjume-dhe-me-temerature-por-shikoni-c-rezultat-ka-arritur-gazetari-shqiptar-59470" }