Në Marsejë ‘të paduruar’ për ndeshjen Francë-Shqipëri

Publikuar tek: sport, më 18:19 28-12-2015 Në Marsejë ‘të paduruar’ për ndeshjen Francë-Shqipëri

Ndeshja me Shqipërinë shikohet si tepër e rëndësishme në Francë. Në Marsejë ajo pritet me padurim. Kryebashkiaku Zhan Klod Gaudin pranoi se kjo mund të jetë një sfidë vendimtare.

“Euro 2016 po pirtet nga të gjithë me padurim. Takimi mes Francës dhe Shqipërisë do të jetë shumë interesante, pasi është sfida e dytë dhe mund të jetë vendimtare për përfaqëusesen franceze” – deklaroi Gaudin për faqen e UEFA-s, transmeton Sportal.

Takimi Francë – Shqipëri do të luhet më 15 qershor. Stadiumi i Marsejës ëshët i dyti për kapacitet nga arenat mikpritëse të turneut me 67 mijë vende të ulura.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021487951278687
array(1) { ["section"]=> string(57) "ne-marseje-te-paduruar-per-ndeshjen-france-shqiperi-28742" }