Në ndhmë të të prekurve me koronavirus, Rita Ora bën gjestin e veçantë (VIDEO)

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 21:22 06-08-2020 Në ndhmë të të prekurve me koronavirus, Rita Ora bën gjestin e veçantë (VIDEO) Rita Ora

Që prej fundit të vitit 2019, pandemia e koronavirusit ka gjunjëzuar gjithë botën dhe shëndetësinë e shumë vendeve.

Aktualisht, janë 213 shtete të prekura nga virusi, ku numërohen afro 20 milionë të infektuar, mbi 700 mijë viktima dhe 12.2 milionë të shëruar. Si pasojë e pandemisë, shumë njerëz po kalojnë një periudhë shumë të keqe financiare, por jo vetëm.

Në kuadër të kësaj krize, këngëtarja me origjinë shqiptare Rita Ora ka ndërmarrë një iniciativë shumë domethënëse. Në bashkëpunim me UNICEF, ajo ka organizuar një koncert në shtëpi, për të ndihmuar fëmijët që janë prekur më shumë nga Covid-19.

Është një nder i madh të performojë nga shtëpia ime për të mbështetur thirrjen më të madhe të @unicef_uk në histori !!! Ju lutemi dhuroni gjithçka që mundeni në linkun në bion time !! Në të gjithë botën, Coronavirus po shkatërron gjithçka. Po mbyll shkollat, po ndalon foshnjat të bëjnë vaksina dhe të po e bën jetën në zonat e varfëra edhe më të vështirë. Një brez i tërë fëmijësh janë në rrezik dhe unë ju bëj thirrje që të dhuroni çfarë të mundeni 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010462045669556
array(1) { ["section"]=> string(82) "ne-ndhme-te-te-prekurve-me-koronavirus-rita-ora-ben-gjestin-e-vecante-video-216333" }