Në nëntor ishte në Shqipëri me grupet e shpëtimit, zjarrfikësi italian i emocionuar: Faleminderit vëllezër shqiptarë, s'do ta harrojmë

Publikuar tek: bota, më 07:24 30-03-2020 Në nëntor ishte në Shqipëri me grupet e shpëtimit, zjarrfikësi italian i emocionuar: Faleminderit vëllezër shqiptarë, s'do ta harrojmë Zjarrfikesi italian Pino di Gioia

Pino di Gioia, shefi i zjarrfikësve të Barit,  i cili ishte pjesë e grupeve të shpëtimit të ardhur nga Italia pas tërmetit të 26 nëntorit, nuk i fsheh emocionet teksa sheh mjekët shqiptarë që i vijnë në ndihmë popullit të tij.

“Faleminderit vëllezër shqiptarë për ndihmën tuaj, as ne nuk do ta harrojmë”, shkruan di Gioia teksa poston videon e nisjes se stafit mjekësor drejt Bergamos, zonës më të nxehtë në Itali presa i përket të prekurve dhe viktimave nga COVID-19.

Kujtojmë se drejt Italisë u nisën 10 mjekë dhe 20 infermierë shqiptarë, për t'i ardhur në ndihmë homologëve italianë në luftën kundër COVID-19.

Italia është shteti më i prekur nga koronavirusi, pasi numëron mbi 10 mijë viktima.

pino.PNG

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0088589191436768
array(1) { ["section"]=> string(138) "ne-nentor-ishte-ne-shqiperi-me-grupet-e-shpetimit-zjarrfikesi-italian-i-emocionuar-faleminderit-vellezer-shqiptare-s-do-ta-harrojme-200587" }