Në orët e vona të mbrëmjes, degjeneron debati në Kuvendin e Kosovës: Deputeti i PDK i vërsulet kryetares Vjosa Osmani (VIDEO)

Publikuar tek: rajon, më 08:01 11-07-2020 Në orët e vona të mbrëmjes, degjeneron debati në Kuvendin e Kosovës: Deputeti i PDK i vërsulet kryetares Vjosa Osmani (VIDEO) Momenti kur deputeti i PDK i versulet Vjosa Osmanit

Seanca plenare e mbajtur mbrëmjen e djeshme në Kuvendin e Kosovës ka kaluar në ofendime dhe fyerje personale ndaj kryeparlamentares Vjosa Osmani.

Deputeti i LDK-së Xhavit Ukaj, parti në të cilën aderon vetë Osmani, është ngritur nga vendi i tij dhe i është vërsulur kryeparlamentares duke e fyer me fjalor banal, madje dhe ka tentuar ta dhunojë fizikisht. Menjëherë pas veprimit të tij është ndërprerë senaca e Kuvendit të Kosovës.

Vetë Vjosa Osmani në një reagim pas mesante ka shkruar se ka bërë kallëzim në Polici për deputetin Xhavit Ukaj, pasi e ka fyer me fjalor banal dhe e ka kërcënuar fizikisht.

“Ndaj deputetit që më ka kërcënuar fizikisht dhe me gjuhë banale të paprecedent për një institucion si Kuvendi, kam hapur rast në polici. Shpresoj që organet e rendit të merren sa më shpejt me këtë rast...”, shkruan ndër të tjera Osmani.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0098960399627686
array(1) { ["section"]=> string(128) "ne-oret-e-vona-te-mbremjes-degjeneron-debati-ne-kuvendin-e-kosoves-deputeti-i-pdk-i-versulet-kryetares-vjosa-osmani-video-213501" }