Në prag të zgjedhjeve presidenciale, SHBA shënon REKORD vdekjesh dhe rastesh të reja me COVID-19 (SHIFRAT)

Publikuar tek: bota, më 21:56 30-10-2020 Në prag të zgjedhjeve presidenciale, SHBA shënon REKORD vdekjesh dhe rastesh të reja me COVID-19 (SHIFRAT)

Vetëm pak ditë para zgjedhjeve presidenciale në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Shteti më i prekur nga Covid-19 ka shënuar rekord rastesh.  

Rreth 91 mijë raste të reja janë raportuar në 24 orët e fundit, ndërkohë që 1 amerikanë kanë humbur betejën me virusin e rëndë.

Kjo është hera e tretë këtë muaj që numri i përditshëm i të vdekurve në SH.B.A. ka tejkaluar 1,000.

Njëzet e një shtete po përjetojnë vatra shpërthimesh me koronavirus, me disa nga më të ashprat në shtetet që do të jenë kryesore për të vendosur zgjedhjet e vitit 2020.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tjetër tragjedi për Turqinë, ndahet nga jeta politikani i njohur 3 herë kryeminisër (EMRI)
Nëna me dy fëmijët gjenden nën rrënoja, rëndohet bilanci i tragjedisë në Turqi (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.011511087417603
array(1) { ["section"]=> string(110) "ne-prag-te-zgjedhjeve-presidenciale-shba-shenon-rekord-vdekjesh-dhe-rastesh-te-reja-me-covid-19-shifrat-225853" }