Në pranga 7 persona, mes tyre 70 vjeçari që i jepte motorçikletës i dehur

Publikuar tek: aktualitet, më 13:16 26-04-2015 Në pranga 7 persona, mes tyre 70 vjeçari që i jepte motorçikletës i dehur Foto ilustruese

Në kuadër të aksionit për parandalimin e aksidenteve rrugore janë arrestuar 7 persona për veprën penale “Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt”. Kështu, janë arrestuar Saimir Mullai, 52 vjeç, Lorid Bulla, 21 vjeç, Kreshnik Brakaj, 30 vjeç, Xhuljan Bici, 27 vjeç, Arsen Kosta, 37 vjeç, të cilët u kapën nga policia duke drejtuar mejtet pa leje drejtimi.

Bashkë me ta u arrestuan edhe shtetasit Veledin Selmanaj, 70 vjeç, pasi u kap në flagrancë në lagjen “28 Nëntori”, duke drejtuar motorçokletën tip “Benz”, nën efektin e alkolit.

Lindiano Kastrioti, 23 vjeç, ra gjithashtu në pranga pasi duke drejtuar automjetin tip “Ford Focus”,  në rrugën “Gjergj Kastrioti”, ka goditur shtetasen M.XH, vjeç 57, e shtruar në Spital në Tiranë për trajtim mjekësor, jashtë rrezikut për jetën.  Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 25-vjeçari përdhunon minorenen në Vlorë, largohet nga banesa por bie në prangat e policisë
Tiranë, arrestohet doganieri dhe një tregëtare për korrupsion dhe kontrabandë »
Article Logic
Execution time: 0.011135101318359
array(1) { ["section"]=> string(77) "ne-pranga-7-persona-mes-tyre-70-vjecari-qe-i-jepte-motorcikletes-i-dehur-9717" }