Në pranga administratori i një firme elektrike fiktive, punësonte njerëz dhe nuk i paguante

Publikuar tek: aktualitet, më 15:34 20-04-2015 Në pranga administratori i një firme elektrike fiktive, punësonte njerëz dhe nuk i paguante Foto ilustruese

Bekim Alla, 46 vjeç, banues në Zgoshte Librazhd ka rënë në prangat e policisë pas një operacioni të koduar “Administratori”. Operacioni u realizua nga Specialistët e Sektorit për Krimin Ekonomik e Financiar.

Alla, me anë të mashtrimit duke u paraqitur si administrator i një firme elektrike fiktive punësonte shtetas të ndryshëm në qytetin e Elbasanit dhe nuk i paguante.

Po vijojnë  hetimet në bashkëpunim  me Prokurorinë  e  Rrethit Gjyqësor Elbasan për  zbardhjen  e  plotë  të  kësaj  skeme  mashtrimi, ndërkohë që materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Elbasan per veprime të mëtejshme .

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Berat, procedim penal për 5 pronarë lokalesh, iu gjetën makina lojërash fati
Bashkia e Tiranës: Veliaj po kopjon Bashën me programin e punësimit »
Article Logic
Execution time: 0.011418104171753
array(1) { ["section"]=> string(95) "ne-pranga-administratori-i-nje-firme-elektrike-fiktive-punesonte-njerez-dhe-nuk-i-paguante-9252" }