Në qendër të vëmendjes, Rozi Radi ulet dhe shkruan gjatë: Dikush u mundua të ma prishte këtë gëzim

Publikuar tek: fcb-bomb, më 09:21 12-12-2016 Në qendër të vëmendjes, Rozi Radi ulet dhe shkruan gjatë: Dikush u mundua të ma prishte këtë gëzim

Ulet dhe shkruan gjatë Rozana Radi pas fitores së Këngës Magjike me “Ma thuaj ti”. Rozi thotë se dikush u mundua t’ia prishte këtë gëzim dhe pasi e votoi e quajti jo këngëtare, duke iu referuar kështu Devis Xherahut të cilit i thot se publikut nuk ia blen dot duartrokitjet pasi ai o të do, o s’të do dhe s’bën kompromise.

REAGIMI I PLOTË:

Mirmbrema! Sapo u ula ne shtepine time (Premtoj qe do ti lexoj te gjitha) Ka qene nje mbremje e mbushur me emocion!"Kenga "Ma thuaj ti"lindi ne studion e kompozitorit @elgitdoda . Te dy vedosem te vinim me nje teme e cila eshte shume aktuale ne ditet qe po jetojme. Dhuna ne familje! Gruaja e kenges sime eshte nje grua e forte ashtu sic duhet te jene te gjitha grate ne situata te tilla.

"Ne jeten time nuk kam takuar asnjëherë një femër që nuk është e fortë, por ndonjëherë ato nuk dinë ta tregojnë forcën që kanë. Duhet një tragjedi që një femër të shfaqë forcën e saj. Mesazhi im është që ta shfaqni forcën para tragjedise" Jam shume e nderuar qe atristet e votuan masivisht kete kenge.I perulem publikut i cili me dha nje sadisfaksion te madh qe sdo ta harroj gjate gjithe jetes sime.Une nuk jam soprano jam kengetare sic jane shume te tille neper bote.Kam vokalin tim ,karateristiken time te zerit dhe natyren e kengeve te mia.Dikush u mundua te ma prishte kete gezim pasi me votoj me quajti jo kengetare! Nuk jam fajtore as une as dikush tjeter qe nuk u mjaftuan piket e tua per te hipur ne ate skene serisht ne naten finale.Nuk votoj vetem une ne kete festival jane vota artistesh te vertet e jo "te pa shkolle"sic i quajte ti.Mos harro voten me te rendesishme,duartrokitjet e publikut.Aty e kishe skenen, dole u perballe me publikun pse nuk ja more duartrokitjet si shume te tjere qe ishin ne ate skene?Une nuk ja blej dot publikut duartrokitjet.Publiku o te do o ste do,nuk ben kompromis.

“Natyrisht që nuk shqetësohem nëse menyra e te kenduarit tim e frikeson .Tipi i mashkullit që frikësohet nga personaliteti im artistik është pikërisht tipi për të cilin nuk do doja te shtoja me asgje.Mirenjohje per kompozitorin @elgitdoda qe me dhuroje kengen e jetes.Mrenjohje per stilistin @jonipeci qe me coj tek personazhi me frymezimin artistik qe e karakterizon.Mirenjohje per @frida_xhoi make -up Mirenjohje per @paruke_extensions_nova.center Nje falenderim special per @sireafilm .Mirenjohje per regjine e mrekullueshme te @aldonlipe e kuruar ne cdo detaj. Dhe nje perqfim te madh per Bianken e bukur qe i dha shpirt kenges.Perulem para jush publiku im.Jam e bekuar qe ju kam.Ju dua!

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023622989654541
array(1) { ["section"]=> string(102) "ne-qender-te-vemendjes-rozi-radi-ulet-dhe-shkruan-gjate-dikush-u-mundua-te-ma-prishte-kete-gezim-62359" }