Në Rusi festohen Krishtlindjet Ortodokse, Putin qëllon me top

Publikuar tek: bota, më 20:56 07-01-2019 Në Rusi festohen Krishtlindjet Ortodokse, Putin qëllon me top

Presidenti rus Vladimir Putin ka vizituar ditën e sotme Kështjellën e Paolos dhe Peterit në Shën Petersburg.

Siç shihet edhe në foto, në ditën e Krishtlindjes Ortodokse ruse, Putin nuk mund të mos respektonte traditën, duke qëlluar me top.

Menjëherë pas goditjes, një prej të pranishmëve tha: 'Në shenjë!', ndërsa nuk mungoi edhe reagimi i liderit rus: 'Patjetër, nuk mund ta humbasësh këtë'.

'E shtëna në mesditë' është një traditë që nga viti 1865, pikërisht në mesditën e Krishtlindjes.

ipanews_3b12cb7f-cc6e-4e08-b7d0-3b045038ef8b_embedded1699751.jpgXAZ104-17_2019_112645.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013918876647949
array(1) { ["section"]=> string(67) "ne-rusi-festohen-krishtlindjet-ortodokse-putin-qellon-me-top-147866" }