Në seancë dëgjimore 53 kandidatët e kualifikuar që garojnë për postet në KQZ (LISTA ME EMRAT)

Publikuar tek: politike, më 16:13 29-09-2020 Në seancë dëgjimore 53 kandidatët e kualifikuar që garojnë për postet në KQZ (LISTA ME EMRAT)

Pasditen e sotme po zhvillohet Mbledhja në Komisionin e Posaçëm Parlamentar, e cila ka filluar me seancën dëgjimore të 53 kandidatëve të kualifikuar.

Kandidatët do të garojnë për postet në KQZ-në e re, që do të ketë 3 nivele dhe 12 anëtarë.

Seanca dëgjimore do të jetë sot dhe nesër dhe më pas Komisioni do të përzgjedhë bazuar tek votat e anëtarëve.

Mësohet se maxhoranca përfaqësohet nga Damian Gjiknuri, Adnor Shameti dhe Alket Hyseni, opozita parlamentare nga Myslim Murrizi dhe Edmond Stojku, kurse opozita jashtëparlamentare nga Oerd Bylykbashi.

Emrat e 53 kandidatëve:

Admir Drago KOMISIONER + rregullator + KAS

Agim Paskali rregullator + KAS

Agron Haxhimihali KOMISIONER + nënkomisioner + rregullator

Agron Sulshabanaj KAS

Arben Xhiku KOMISIONER + rregullator

Arben Isaraj KAS

Ardjan Myslimaj KOMISIONER + rregullator

Arens Çela rregullator + KAS

Behar Zeneli rregullator

Besnik Maho KAS

Bledar Skënderi KOMISIONER

Drita Avdyli KOMISIONER + rregullator

Dritan Çaka KOMISIONER + rregullator + KAS

Elona Bano rregullator

Elvin Lako KOMISIONER + rregullator + KAS

Elvis Çefa nënkomisioner + rregullator + KAS

Emiliano Braho rregullator + KAS (skualifikohet për rregullator)

Esmir Rringaj KAS

Fatmir Tafaj KAS

Farie Osmani KAS

Florian Beqiraj rregullator + KAS

Gentian Rumano KAS

Haki Mustafa KOMISIONER + nënkomisioner + rregullator

Halil Hyseni KOMISIONER

Helga Vukaj KOMISIONER + nënkomisioner+ rregullator + KAS

Hysen Osmanaj KOMISIONER + nënkomisioner+ rregullator + KAS

Ilirjan Rusmaili KOMISIONER + KAS

Ilirjan Celibashi KOMISIONER

Ilirjana Nano rregullator

Irena Nino KAS

Irsa Ruçi KOMISIONER + rregullator

Ismail Tafani KOMISIONER + nënkomisioner

Iva Nathanaili rregullator+ KAS

Kamerion Salillari rregullator + KAS (skualifikohet për rregullator)

Klement Zguri rregullator

Koli Bele KOMISIONER + KAS

Kristaq Kume rregullator

Laureta Bregasi rregullator + KAS

Lealba Pelinku KOMISIONER + nënkomisioner+ rregullator + KAS

Ledio Braho KAS

Lefterie Luzi Lleshi KOMISIONER + rregullator + KAS

Leonard Gremshi rregullator + KAS

Lindita Tako rregullator + KAS

Mimoza Canaj KAS

Muharrem Çakaj KOMISIONER + nënkomisioner+ rregullator + KAS

Odeta Berberi rregullator

Odeta Seferaj KAS

Petrit Çano KAS

Redinela Beqiraj KAS

Sali Shehu KOMISIONER

Sokol Bana KOMISIONER + KAS

Spiro Maliqi rregullator + KAS

Theodhor Sollaku rregullator + KAS

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010734081268311
array(1) { ["section"]=> string(98) "ne-seance-degjimore-53-kandidatet-e-kualifikuar-qe-garojne-per-postet-ne-kqz-lista-me-emrat-222124" }