Në Shkodër kanabisi kultivohet edhe në pronë publike, në pranga 2 persona, njëri zyrtar

Publikuar tek: aktualitet, më 09:04 17-05-2017 Në Shkodër kanabisi kultivohet edhe në pronë publike, në pranga 2 persona, njëri zyrtar

Në Shkodër policia zbuloi një parcel të mbjellë më bimë narkotike edhe në pronë publike.

Në vendin e quajtur Burga, fshati Lekaj, Njësia Administrative Shalë, Shkodër, në një zonë të pyllëzuar, pronë publike u gjetën të kultivuara dhe u asgjësuan 10 parcela gjithsej, me 827 bimë narkotike të llojit Canabis Sativa, me gjatësi 10 – 15 cm.

Për këtë, arrestohen ne flagrancë 2 persona dhe shpallet në kërkim një tjetër.

Konkretisht, Altin Celi, 25 vjeç, banues në fshatin Lekaj, Shkodër, për veprën penale "Kultivimi i bimëve narkotike" dhe Nikoll Plepi, 62 vjeç, banues në fshatin Lekaj, me detyrë kryeplak i ketij fshati, për veprën penale "Moskallëzimi i krimit" e "Shpërdorimi i detyrës".

Gjithashtu u bë shpallja në kërkim e A. C, 28 vjeç, banues në Shkodër, për veprën penale "Kultivimi i bimëve narkotike". Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit gjyqësor Shkodër për veprime të mëtejshme. 

18518468_10209840074740576_809266601_n.jpg

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Çmendet” rrjeti, Grida Duma dhe Dashamir Shehi mbi motorr, siç nuk i keni parë (FOTOT)
VIDEO-MESAZHI / Veliaj fton qytetarët të bëhen pjesë e zgjedhjes së administratorëve të pallateve »
Article Logic
Execution time: 0.011368989944458
array(1) { ["section"]=> string(91) "ne-shkoder-kanabisi-kultivohet-edhe-ne-prone-publike-ne-pranga-2-persona-njeri-zyrtar-78915" }