Në Shqipëri do mbahet festivali i parë në botë ku hyrja do jetë me teste të shpejta për Covid-19

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 16:08 21-01-2021 Në Shqipëri do mbahet festivali i parë në botë ku hyrja do jetë me teste të shpejta për Covid-19

Për herë të parë në botë në verën e vitit 2021 do të mbahet në Shqipëri një festival ku hyrja do të lejohet pas kryerjes së testeve të shpejta për Covid-19.

Festivali Unum do të mbahet në muajin qershor, me pjesëmarrjen e disa DJ të njohur si Ricardo Villalobos, Seth Troxler, Priku dhe tINI.

Në një deklaratë, organizatorët thanë se “ky event do të zhvillohet 100% në një mënyrë të përgjegjshme dhe të sigurt, pasi ka miratimin e plotë të qeverisë, pavarësisht nga kufizimet në vendet e tjera”.

Kohët e fundit është përfolur se në evente të ngjashme në vende të ndryshme të botës, si stadiume, koncerte, opera apo teatër, mund të kërkohet pasaporta e vaksinimit si kusht për hyrjen. Por kjo varet nga vetë shtetet që do të vedosin të aplikojnë një masë të tilë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Në Shqipëri 'po ngrijmë' nga i ftohti, vajza e Rita Latit gjen vendin më të nxehtë për të ekspozuar të pasmet (FOTO)
»
Article Logic
Execution time: 0.011393070220947
array(1) { ["section"]=> string(103) "ne-shqiperi-do-mbahet-festivali-i-pare-ne-bote-ku-hyrja-do-jete-me-teste-te-shpejta-per-covid-19-235869" }