Në Shqipëri e quajtën 'hero kombëtar', ja si e thërasin De Biazin në Itali

Publikuar tek: sport, më 21:27 17-10-2018 Në Shqipëri e quajtën 'hero kombëtar', ja si e thërasin De Biazin në Itali

Shqipëria pas largimit të tij po vuan për rezultate. Me largimin e De Biazit, kombëtarja nuk po gjen dot veten dhe nuk përshatet dot me Panuçin.

Por edhe italiani vuan, pasinuk po gjen një “shtëpi ku të fusë kokën”

De Biazin e gjen sërish lehtësisht, por tashmë jo në pankinë duke drejtuar, atje ku është vendi i tij, por nëpër studio televizive italiane, duke bërë analiza mbi ndeshje të ndryshme.

Një ironi e vetë fatit ndaj tekniku italian, që sapo mendonte se një derë hapej për të dhe bëhej gati për të nisur aventurën, diçka do të shkonte keq për t’u kthyer në pikën 0.

Pas largimit nga Shqipëria, trajneri italian e ka shumë të vështirë për të ushtruar profesionin e tij dhe kjo është më se e qartë. Për momentin, thirret si “analisti”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022595882415771
array(1) { ["section"]=> string(78) "ne-shqiperi-e-quajten-hero-kombetar-ja-si-e-therasin-de-biazin-ne-itali-138194" }