'Në Shqipëri nuk kam ardhur për t'u bërë ministër’, Cakaj tregon fillimet në politikë: Jam krenar që u largova nga Vetëvendosja

Publikuar tek: politike, më 22:32 23-04-2019 'Në Shqipëri nuk kam ardhur për t'u bërë ministër’, Cakaj tregon fillimet në politikë: Jam krenar që u largova nga Vetëvendosja

Ministri i Jashtëm në detyrë Gent Cakaj i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin ‘Opinion’ ka folur për fillimet e tij në politikë.

Ai është shprehur se e ka nisur nga Partia Vetëvendosja dhe është tepër krenar që është larguar.

Ndërkohë shtoi se në Shqipëri nuk ka ardhur për t’u bërë ministër.

‘Ka qenë e diktuar nga rrethanat. Nuk e kam pas vetëdije. Unë kam qenë një nga adhuruesit e Albin Kurtit, edhe pse adhurues është fjalë e madhe.  Jam tepër krenar që kam qenë pjesë e Vetëvendosjes dhe kam qenë tëpër krenar që jam larguar. Unë nuk kam ardhur nga Kosova për t’u bërë ministër, kam qenë pjesë e skuadrës së kryeministrit Rama, kam qenë pjesë e qeverisë si zëvendës ministër përgjegjës’, tha Cakaj.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024462938308716
array(1) { ["section"]=> string(130) "ne-shqiperi-nuk-kam-ardhur-per-t-u-bere-minister-cakaj-tregon-fillimet-ne-politike-jam-krenar-qe-u-largova-nga-vetevendosja-161602" }