Në Shqipëri s’mund të ndodhë por diku ka ndodhur: Policja kërcen për të shuar sherrin e të rinjve

Publikuar tek: bota, më 13:30 30-10-2015

Një ngjarje që padyshim nuk do dinte ta zgjidhte njësoj një police në Shqipëri.

Kjo oficere policie në Washington ka ndërhyrë në një mënyrë krejt spontane e të zgjuar për të shuar sherrin mes të rinjve adoleshentë. Ajo ftoi në sfidë kërcimi njërën prej vajzave. Kështu një 17-vjeçare iu afrua e nisi të kërcejë “Watch me”.

Një oficere policie në Uashington ka ndërhyrë  në një sherr adoleshentësh duke sfiduar në kërcim njërin prej tyre. Policja femër shpërndau turmën teksa një adoleshente 17-vjeçare u drejtua drejt saj duke kërcyer këngën “Watch me”.

Policja i tha se nëse do të fitonte ajo, 17-vjeçarja dhe të tjerët me të do largoheshin nga zona por pas shumë lëvizjes policja u lodh dhe përqafoi adoleshenten e cila u largua më pas.

Kjo video tërhoqi edhe vëmendjen e presidentit të SHBA-ve Barack Obama

 “Kush e dinte se policimi në komunitet do të përfshinte dhe Nae Nae? Një shembull i mirë i një policeje që kënaqet teksa ruan dhe sigurinë”., shkroi presidenti në Twitter.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011376857757568
array(1) { ["section"]=> string(102) "ne-shqiperi-s-mund-te-ndodhe-por-diku-ka-ndodhur-policja-kercen-per-te-shuar-sherrin-e-te-rinjve-24309" }