Në Spanjë e bëjnë të kryer, Vidal arrin akordin me Interin, zbulohet kontrata e ‘majme’ e kilianit

Publikuar tek: sport, më 23:22 28-12-2019 Në Spanjë e bëjnë të kryer, Vidal arrin akordin me Interin, zbulohet kontrata e ‘majme’ e kilianit

Arturo Vidal duket më afër kalimit të Interit në këto orë të fundit. Kiliani ka zgjedhur skuadrën e tij të ardhshme dhe dëshiron të ribashkohet me trajnerin Conte, tani me ngjyrat zikaltër. 

Sipas mediave spanjolle agjenti I lojtarit ka arritur një marrëveshje 30-mujore. Kontrata deri në vitin 2022 do të jetë me një pagë 4.5 milion euro plus bonuse deri në qershor, ndërsa në dy sezonet e ardshme ai do të jetë me 6 milion në vit.

Tashmë i takon dy klubeve që të bien dakord për shumën e shitjes së lojtarit. Barcelona kërkon ta shesi me një vlerësim prej 20 milion, ndërsa I hapur është edhe opsioni I huazimit me të drejtë blerje në fund.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.14772891998291
array(1) { ["section"]=> string(101) "ne-spanje-e-bejne-te-kryer-vidal-arrin-akordin-me-interin-zbulohet-kontrata-e-majme-e-kilianit-190633" }