Në Spanjë janë të sigurt, Hysaj zëvendëson Dani Alves te Barcelona

Publikuar tek: sport, më 12:23 24-07-2016 Në Spanjë janë të sigurt, Hysaj zëvendëson Dani Alves te Barcelona

Kjo ishte një surprizë, megjithatë Dani Alves u largua nga Barcelona disa javë më parë. Ai la Spanjën për Juventusin, pasi fitoi të gjithë trofetë me fanellën “blaugrana”. Me largimin nga ekipi të brazilianit, u ngrit pyetja se cili është ai që do të zëvendësojë atë.

“Héctor Bellerín i Arsenal dhe Lucas Digne i Romës ishin dy alternativat e para, por Elseid Hysaj i Napolit është gjithashtu në listën e nënshkrimit të mundshëm, shkruan Newsport.al.

Megjithatë, futbollisti shqiptar vazhdon të jetë në radhët e klubit italian. Por, ku është një tjetër mundësi për Luis Enrique, i cili duhet të promovojë një lojtar të ri për të zëvendësuar Dani Alves”, shkruajnë mëngjesin e sotëm mediat spanjolle.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.031863927841187
array(1) { ["section"]=> string(71) "ne-spanje-jane-te-sigurt-hysaj-zevendeson-dani-alves-te-barcelona-47574" }