Në studio pa maskë, Lleshaj: Vetëm në shtëpi mund të më kapni pa të

Publikuar tek: politike, më 20:07 30-11-2020 Në studio pa maskë, Lleshaj: Vetëm në shtëpi mund të më kapni pa të Sandër Lleshaj

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj e quajti perfekt bashkëpunimin e policisë me qytetarët, lidhur me pandeminë dhe aktin normativ të miratuar për mbajtjen e maskës me detyrim në ambiente të mbyllura dhe të hapura.

Lleshaj u shpreh në Abc se ka disa qytetarë të cilët nën influencë politike shkelin aktin normativ, ndërkohë që deklaroi se gjobitja e presidentit Ilir Meta, apo ish-deputetit Kastriot Islami ka ardhur edhe për shkak të impaktit që lënë veprimet e tyre.

Më tej duke folur për maskën, edhe pse në studio ishte pa të, Lleshaj tha se vetëm në shtëpi mund ta gjejmë pa maskë.

Pyetje: A keni përdorur policinë për gjoba politike?

Leshaj: Jo jo. Policia reagon ndaj rasteve që konstaton.

Gazetarja Shehu: Edhe ju keni qenë një ditë vetë në parlament pa maskë.

Leshaj: Nuk ka asnjë motiv apo qasje politike këtu. Policia ka vëmendje të shtuar ndaj personave që kanë impakt të madh publik. E kanë të pamundur të më kapin pa maskë. I vetmi vend ku mund të kapem pa maskë unë është shtëpia ime.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « KQZ miraton zonat e administrimit zgjedhor, Tirana ‘vjedh’ 2 mandate në Dibër dhe Gjirokastër
‘Largimi i Ramës në EBA ishte ikje nga problemi’, Basha: Po shpenzohen para për tendera të panevojshëm qytetarët po kalojnë dimrin e dytë në çadra »
Article Logic
Execution time: 0.010452032089233
array(1) { ["section"]=> string(72) "ne-studio-pa-maske-lleshaj-vetem-ne-shtepi-mund-te-me-kapni-pa-te-229693" }