Në Suedi vrasin tigrin pasi ishte i infektuar me COVID-19, pozitivë dalin edhe 2 luanë

Publikuar tek: bota, më 23:38 26-01-2021 Në Suedi vrasin tigrin pasi ishte i infektuar me COVID-19, pozitivë dalin edhe 2 luanë Ilustruese

Autoritetet suedeze kanë vrarë një tigër që rezultoi pozitiv në testine  koronavirusit.

Tigri femër me moshë 17 vjeçare u vra për shkak të simptomave të rënda të frymëmarrjes dhe moshës së madhe, pas ii kishte të pakta shanset për ta fituar betejën me koronavirusin.

Ndërkohë të infektuar kanë rezultuar edhe dy luanë si dhe një pjesëtar i personelit që kujdesej për kafshët.

Për arsye sigurie kopshti zoologjik do të mbyllet për këtë sezon, ndërkohë që zbulimi i pozitivitetit te kafshët daton që nga 13 janari i këtij viti.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « PAMJE TË RËNDA/ I ftohti ekstrem ngrin si skulptura kafshët në Kazakistan (VIDEO)
Prenë flokët në stacionin e policisë, 31 oficerë marrin gjobë të majme »
Article Logic
Execution time: 0.011317014694214
array(1) { ["section"]=> string(92) "ne-suedi-vrasin-tigrin-pasi-ishte-i-infektuar-me-covid-19-pozitive-dalin-edhe-2-luane-236537" }