Në Tiranë festohet “Dita Autochthonous”, kërkohet lirimi i Ballist Morinës

Publikuar tek: sport, më 21:50 14-10-2015

Tifo-grupi “Tifozat Kuq e Zi” kanë festuar sot në Tiranë ditën “Autochthonous”, një vit pasi në stadiumin e Beogradit, gjatë ndeshjes Serbi-Shqipëri, me anë të një droni u shpalos flamur i shumë diskutuar që mban të njejtin emër.

Tifozët me këngë patriotike dhe fishekzjarre kanë festuar në sheshin “Nënë Tereza”, ndërsa kërkesa e tyre kryesore ishte lirimi nga paraburgimi i Ballist Morinës, autorit të ngritjes së dronit më 14 tetor të 2014.

Lexo edhe:

Si sot një vit më parë, ky flamur u ngrit mbi Beograd. Ja momenti i paharrueshëm (Foto-galeri)

Analisti turk me flamurin shqiptar në studio: Vëllezërit tanë bënë surprizën

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01661491394043
array(1) { ["section"]=> string(77) "ne-tirane-festohet-dita-autochthonous-kerkohet-lirimi-i-ballist-morines-23133" }