Në Tiranë protestë për plehrat, Rama provokon keq qytetarët përmes këtyre fotove

Publikuar tek: fcb-bomb, më 10:53 22-09-2016 Në Tiranë protestë për plehrat, Rama provokon keq qytetarët përmes këtyre fotove

Përpara Parlamentit ditën e sotme është duke u zhvilluar një protestë nga shoqëria civile që kundërshton miratimin e ligjit të importit të mbetjeve.

Por pikërisht në këtë ditë Rama ka provokuar keq përmes këtyre dy fotove nga Elbasani. Shefi i kabinetit thotë se e ka pastruar fushën e plehrave në Elbasan në një kohë që është duke importuar gjithë plehrat në vend.

“Dy qeveri dhe dy pamje të fushës së plehrave në Elbasan - dikur një mal gazrash mbytës për qytetin sot ajo hapësirë është mbjellë me pemë dhe nesër do të jetë një mushkëri e re e qytetit”, shkruan kryeministri ndërsa ka marrë mjaft kritika nga ndjekësit e tij.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.033984899520874
array(1) { ["section"]=> string(85) "ne-tirane-proteste-per-plehrat-rama-provokon-keq-qytetaret-permes-ketyre-fotove-53726" }