Në vetting, kryegjyqtari që dhunoi avokaten rrezikon të shkarkohet

Publikuar tek: aktualitet, më 16:25 01-11-2019 Në vetting, kryegjyqtari që dhunoi avokaten rrezikon të shkarkohet Momenti kur Isuf Shehu dhunoi avokaten Aurora Guska

Kryegjyqtari i Kukësit Isuf Shehu rrezikon të shkarkohet nga KPK-ja për shkak se ka fshehur një banesë të tij 3-katëshe në Kukës.

Këtë pretendim e ka ILDKPI-a ndaj gjyqtarit në fjalë, i cili nga ana tjetër kërkon shkarkimin e trupës gjykuese që përbëhet nga: Suela Zhegu, Xhensila Pine, Brunilda Bekteshi.

Shehu, i cili po kalon në proçesin e ‘’vetting’’-ut njihet në media dhe si personi që dhunoi në muajin mars avokaten Aurora Guska në hyrje të Gjykatës së Kukësit.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0074248313903809
array(1) { ["section"]=> string(72) "ne-vetting-kryegjyqtari-qe-dhunoi-avokaten-rrezikon-te-shkarkohet-184362" }