Negociatat drejt ‘ngrirjes’, META nuk e humbet shpresën: Asgjë s’ka përfunduar

Publikuar tek: aktualitet, më 12:21 18-10-2019 Negociatat drejt ‘ngrirjes’, META nuk e humbet shpresën: Asgjë s’ka përfunduar Presidenti Ilir Meta

Presidenti Meta beson deri në sekondën e fundit se Shqipëria mund të marrë përgjigje pozitive për çeljen e negociatave.

Në një prononcim për mediat nga qyteti i Kukësit, kreu i shtetit u bëri thirrjeve vendeve skeptike (Francës, Holandës dhe Danimarkës) që të ndjekin shembullin e parlamentit gjerman, i cili votoi në favor të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut.

‘’Shpresoj që vendet skeptike të BE-së të marrin shembullin e Bundestagut. Mos të humbasim shpresën, asgjë s’ka përfunduar. Uroj të bëhet reflektim’’, deklaroi Meta.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0074398517608643
array(1) { ["section"]=> string(81) "negociatat-drejt-ngrirjes-meta-nuk-e-humbet-shpresen-asgje-s-ka-perfunduar-182576" }