Negociatat me BE, Bregu: Shtyrja e vendimit për në vjeshtë rrezik

Publikuar tek: aktualitet, më 14:08 08-07-2019 Negociatat me BE, Bregu: Shtyrja e vendimit për në vjeshtë rrezik

Ish-ministrja e Integrimit, tashmë në detyrë Sekretare e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, Majlinda Bregu ka dhënë një mesazh lidhur me çështjen e hapjes së negociatave.

Sipas saj vendimi për shtyrjen në vjeshtë, është rrezik.

"Cmimi i shtyrjes se metejshme te vendimit per hapjen e negociatave me Shqiperine dhe Maqedonine e Veriut, me pak fjale, eshte rrezik! Cdo moment pozitiv mund te rreshkase lehtesisht nese perspektiva e anetaresimit do vijoje te terhiqet zvarre', shkruan Bregu.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.062186002731323
array(1) { ["section"]=> string(70) "negociatat-me-be-bregu-shtyrja-e-vendimit-per-ne-vjeshte-rrezik-171506" }