Negociatat me BE, Paloka: Zgjedhjet e lira janë kushti kryesor, Rama nuk ka vullnet politik

Publikuar tek: aktualitet, më 20:50 10-10-2019 Negociatat me BE, Paloka: Zgjedhjet e lira janë kushti kryesor, Rama nuk ka vullnet politik Nenkryetari i PD, Edi Paloka

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka ka deklaruar se nuk do të ketë hapje negociatash për Shqipërinë pa zgjedhje të lira dhe të ndershme.

Në një intervistë për televizionin Fax neës, Paloka u shpreh se Rama nuk pranon kurrë përgjegjësi.

Ai theksoi se nëse Rama ndryshon kodin zgjedhor atëherë deo të kalohet në kushte lufte. Spas tij zgjedhjet e lira dhe të ndershme është kushti më i rëndësishëm dhe se nuk ka hapje negociatash pa përmbushjen e këtij kushti.

Ndër të tjera Paloka tha se Reforma Zgjedhore nuk mund të bëhet pa opozitën.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.007465124130249
array(1) { ["section"]=> string(95) "negociatat-me-be-paloka-zgjedhjet-e-lira-jane-kushti-kryesor-rama-nuk-ka-vullnet-politik-181567" }