Negociatat me Greqinë, Bushati: Çfarë pritet të ndodhë me ligjin e luftës

Publikuar tek: politike, më 13:56 29-01-2018 Negociatat me Greqinë, Bushati: Çfarë pritet të ndodhë me ligjin e luftës

Ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati është duke zhvilluar një seancë dëgjimorë ne Komisionin e Jashëtm. Ndër të tjera ministri ka folur edhe për ligjin e luftës.

Bushati u shpreh se këtë ligj e ka Greqia dhe i takon palës greke që të nisë prosedurat.

“Ua thashë edhe një herë tjetër ligji luftës eksziston. Për tu hequr ligji i luftës kërkohen të bëhen procedura në Greqi. E ka Greqia  nuk e kemi ne, e ka hequr me Italinë nuk e ka hequr me Shqipërinë. Nuk jemi në mohim për eksizstenëcn e këtij ligji. Heqja e ligjit të luftës do ketë dy elementë, është shprehur Bushati. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011666774749756
array(1) { ["section"]=> string(78) "negociatat-me-greqine-bushati-cfare-pritet-te-ndodhe-me-ligjin-e-luftes-108346" }