Negociatat, Meta pret në zyrë ambasadoren greke

Publikuar tek: politike, më 13:45 05-03-2018 Negociatat, Meta pret në zyrë ambasadoren greke

Presidenti Ilir Meta pret në zyrë ambasadoren e Greqisë në Shqipëri, Eleni Surani. Mësohet se ky takim ka ardhur si pasojë e kërkesës së bërë më herët nga ana e ambasodores greke.

Sakaq, bëhet e ditur se takimi është një formë konsultimi lidhur me negociatat me vendin fqinjë si dhe rolin e presidentit të Republikës në ecurinë e deritanishme të bisedimeve.

Nga ana tjetër presidenca ende nuk ka dalë në një njoftim zyrtar për takimin që po zhvillohet në zyrën e Metës.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011574983596802
array(1) { ["section"]=> string(53) "negociatat-meta-pret-ne-zyre-ambasadoren-greke-112253" }