Negociatat, reagon Vasili: Nuk hapen as pas 10 vitesh

Publikuar tek: politike, më 19:11 18-06-2019 Negociatat, reagon Vasili: Nuk hapen as pas 10 vitesh

Ish-deputeti i LSI Petrit Vasili ka reaguar pas shtyrjes së negociatave në tetor për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Vasili e uron me ironi të thellë kryeministrin Edi Rama, të cilin e quan të marrin e Surrelit.

Sipas ish-deputetit, negociatat për Shqipërinë nuk do të hapen as në tetor dhe as pas 10 vitesh nëse Rama është kryeministër, ndërkohë që ngre një sërë pyetjesh për këtë të fundit.

Reagimi i plotë:

Urime te marrit te Surrelit se nuk paska "celur" negociatat!?

Mire qe ky i marre nuk ja hapi negociatat Shqiperise,por duhet ti kerkojme ndjese edhe Maqedonise se Veriut,qe ia shtyme vendimin per ne tetor.

Ky psikopati po nuk i thirri mendjes dhe keto pak dite do tu riktheje edhe vizat shqiptareve brenda 30 qershorit,se celje negociatash me kete te marrē nuk ka as pas 10 vjetesh.

Edhe disa pyetje......per Mashtruesin Rama.

Po shampanja qe u hap vjet per hapjen imagjinare te negociatave ku vajti?

Po dekoratata e ambasadoreve a do kthehen mbrapsht?

Po per vandakun e genjeshtrave a do kerkoje falje ky i marre ?

Neqoftese i ka harruar genjeshtrat po ja kujtojme me kete VIDEO dhe ishalla nuk thote edhe qe nuk eshte ai.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.68676900863647
array(1) { ["section"]=> string(58) "negociatat-reagon-vasili-nuk-hapen-as-pas-10-vitesh-168744" }