Nëna 98-vjeçare shkon në azil të kujdeset për djalin e saj 80-vjeçar

Publikuar tek: bota, më 17:13 29-10-2017 Nëna 98-vjeçare shkon në azil të kujdeset për djalin e saj 80-vjeçar

Megjithëse ndonjëherë mund t’ju bezdisin me këshillat e shpeshta, nënat kanë gjitmonë të drejtë, dhe kur jeta ju përball me probleme dhe sfida të vështira ato janë gjithmonë pranë për t’ju thënë se mund t’ia dilni mbanë.

“S’ka ndonjë gjë të keqe të jesh djalë mami, dhe të jem e sinqertë, të qënit nënë është një punë me kohë të plotë, asnjëherë nuk mbaron”, me këto fjalë iu drejtua nëna 98-vjeçare Ada Keating, djalit të saj 80-vjeçar kur shkoi në azilin ku ai qëndron që të përkujdeset për të.

Një vit më parë ajo vendosi të jetojë në të njëjtin azil ku është djali i saj, Tom.

det3e4gtdfg4rg4g.jpg

“Çdo natë shkoj për t’i thënë natën e mirë e sa zbardh dita shkoj pranë krevatit të tij për t’i thënë mirmëngjes”, tregon e moshuara për Liverpool Echo.

“Nuk ka rëndësi sesa vjeç je, nëna do bëjë gjithçka të kujdeset për fëmijën e saj. Kjo është një histori prekëse dhe ne jemi të lumtur që i kemi të dy këtu”, u shpreh menaxheri i shtëpisë të moshuarve.

wsffrw34gfw34g4g.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vdes papritmas modelja 14-vjeçare, zbulohet shkaku shokues
Sulm me bombë dhe armë zjarri në një hotel, 23 të vdekur »
Article Logic
Execution time: 0.024251937866211
array(1) { ["section"]=> string(74) "nena-98-vjecare-shkon-ne-azil-te-kujdeset-per-djalin-e-saj-80-vjecar-97642" }