Nëna e 18-vjeçares me aftësi ndryshe LETËR Ramës: Vajza ka talent në pikturë, dua ta regjistroj në Akademinë e Arteve…

Publikuar tek: aktualitet, më 11:40 16-09-2019 Nëna e 18-vjeçares me aftësi ndryshe LETËR Ramës: Vajza ka talent në pikturë, dua ta regjistroj në Akademinë e Arteve…

Nëna e një vajze me aftësi ndryshe i ka dërguar një letër kryeministrit Edi Rama për një kërkesë të veçantë.

Daklea 18-vjeçare sapo ka mbaruar gjimnazin dhe ka ëndërr të vazhdojë Akademinë e Arteve, duke qenë se ka shumë talent në pikturë, por mundësitë ekonomike janë të dobëta dhe kjo ishte e vetmja dëshirë e saj.

Menjëherë pas kërkesës së nënës, u bë e mundur që Daklea të regjistrohej në Akademinë e Arteve, ndërsa në hollin e Ministrisë së Arsimit, Sportit dhe Rinisë u çel një ekspozitë me punimet e saj.

Kryeministri ka publikuar mesazhet ku e falenderon Xhuli, nëna e 18-vjeçares.

70885097_10156992493506523_2380203659205017600_n.jpg

70632535_10156992493516523_5778366906033504256_n.jpg

70015514_10156992493566523_4463630373951111168_n.jpg

70608897_10156992493581523_1859170155641176064_n.jpg

70619655_10156992493666523_7617601232235921408_n.jpg

71078188_10156992493686523_53527155207831552_n.jpg

70342909_10156992493726523_7429234626742190080_n.jpg

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0075869560241699
array(1) { ["section"]=> string(122) "nena-e-18-vjecares-me-aftesi-ndryshe-leter-rames-vajza-ka-talent-ne-pikture-dua-ta-regjistroj-ne-akademine-e-arteve-178626" }