Nëna e këngëtares në krah të të prekurve nga koronavirusi, Rita Ora dhe motra e saj bëjnë gjestin fisnik

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 15:44 06-04-2020 Nëna e këngëtares në krah të të prekurve nga koronavirusi, Rita Ora dhe motra e saj bëjnë gjestin fisnik

Disa ditë më parë u dha lajmi se nëna e Rita Orës, Vera me profesion psikiatre, ka shkuar për të ndihmuar kolegët e saj në NHS (Shërbimi Shëndetësor Kombëtar) në Britani kundër luftës së koronavirusit.

 

Mirëpo nëna e Rita Orës ditën e djeshme ka bërë me dije se vajzat e saj gjithashtu dëshirojnë të bashkohen në betejën mbarëkombëtare për të mposhtur COVID-19 dhe janë regjistruar për të marrë pjesë vullnetarisht në NHS.

"Ajo dhe motra e saj e madhe Elena janë në mesin e 750,000 personave që kanë aplikuar për të ndihmuar dhe parandaluar këtë virus. Ato do të jenë në mesin e njerëzve që ofrojnë pajisje mjekësore, mbledhin receta, kontrollojnë të moshuarit dhe bëjnë thirrje telefonike për anëtarët e komunitetit që jetojnë vetëm dhe janë më të rrezikuar,”- është shprehur Vera Ora, në një intervist për ‘Hello’.

92052759_573738403242665_696511543562469376_n_1.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.009382963180542
array(1) { ["section"]=> string(110) "nena-e-kengetares-ne-krah-te-te-prekurve-nga-koronavirusi-rita-ora-dhe-motra-e-saj-bejne-gjestin-fisnik-201588" }