Nëna fotografe dokumenton të gjithë procesin e lindjes së fëmijës

Publikuar tek: bota, më 19:46 06-07-2016 Nëna fotografe dokumenton të gjithë procesin e lindjes së fëmijës

Fotografja profesionale, Lisa Robinson me bazë në Kaliforni është e njohur për “gjuajtjen” e momenteve speciale. Dhe kur mësoi se ishte shtatzënë, ajo e kuptoi menjëherë se duhet të bënte një hap të madh në karrierën e saj duke dokumentuar procesin e lindjes.

11parto-culturainquieta.jpg

Edhe pse ideja nisi si nëj shaka, ajo tha për ABC se pasi e mendoi mirë vendosi që do ia vlente ta provonte. Këhtu që teksa hynte në ambientet e maternitetit ajo nuk harroi të merrte me vete edhe aparatin fotografik.

22parto-culturainquieta1.jpg

Lisa solli në jetë një vajzë të bukur të quajtur Anora dhe arriti të realizojë disa fotografi nga momentet më emocionuese.

33parto-culturainquieta2.jpg

44parto-ci.jpg

55parto-culturainquieta4.jpg

66parto-culturainquieta5.jpg

77parto-culturainquieta6.jpg

88parto-culturainquieta7.jpg

99parto-culturainquieta8.jpg

111parto-culturainquieta9.jpg

112parto-culturainquieta10.jpg

113parto-culturainquieta11.jpg

114parto-culturainquieta12.jpg

1144asd5LI2_9991.jpg

113334FACEBOOK.jpg

11333453parto-culturainquieta15.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shpërthim i fuqishëm në një fabrikë kimike në Iran, nis evakuimi i banorëve (Video)
Tjetër deklaratë befasuese nga Trump: Sadam Hyseni dinte si të sillej me terroristët »
Article Logic
Execution time: 0.012091875076294
array(1) { ["section"]=> string(71) "nena-fotografe-dokumenton-te-gjithe-procesin-e-lindjes-se-femijes-45762" }