Nëna me dy fëmijët gjenden nën rrënoja, rëndohet bilanci i tragjedisë në Turqi (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 22:40 30-10-2020 Nëna me dy fëmijët gjenden nën rrënoja, rëndohet bilanci i tragjedisë në Turqi (VIDEO)

Është rritur numri i viktimave nga tërmeti shkatërruaes që goditi Turqinë ditën e sotme.  

Mediat vendase raportojnë se deri më tani, janë nxjerrë nga gërmadhat 19 persona të pajetë, ndërkohë që mes të plagosurve janë 700 persona.

Midis të vdekurve gjenden gruaja dhe dy fëmijët e sekretarit të përgjithshëm të degës së Shoqatës Mjekësore Turke në Izmir. Ndërkohë, në Greqi fatmirësisht numri i vdekurve pas goditjes së tërmetit mbetet në 2.

Ndërkaq, një cunam i vogël goditi rrethin Seferihisar në jug të Izmir, qyteti në Turqinë perëndimore që ishte më i prekuri nga tërmeti,’ tha Haluk Ozener, drejtor i Institutit të Vëzhgimit dhe Tërmetit Kandilli me bazë në Stamboll. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Në prag të zgjedhjeve presidenciale, SHBA shënon REKORD vdekjesh dhe rastesh të reja me COVID-19 (SHIFRAT)
Mbyllje e dytë? Nga Italia vjen zgjidhja perfekte pa pasoja për ekonominë »
Article Logic
Execution time: 0.010540008544922
array(1) { ["section"]=> string(90) "nena-me-dy-femijet-gjenden-nen-rrenoja-rendohet-bilanci-i-tragjedise-ne-turqi-video-225858" }