Nëna me vajzat u vetëflijuan, Dëshmitarët e Jehovait ‘lajnë duart’: S’kanë qenë pjesë e jona dhe as janë shoqëruar ndonjëherë me ne (DEKLARATA E PLOTË)

Publikuar tek: aktualitet, më 12:36 03-07-2020 Nëna me vajzat u vetëflijuan, Dëshmitarët e Jehovait ‘lajnë duart’: S’kanë qenë pjesë e jona dhe as janë shoqëruar ndonjëherë me ne (DEKLARATA E PLOTË) Ne foto, nena me vajzat

Dëshmitarët e Jehovait në Shqipëri kanë reaguar pas ngjarjes së kobshme në Tiranë, ku u zbulua se nëna me vajzën e saj ishin vetëflijuar në banesë, ndërsa vajza tjetër është në gjendje të rëndë në spital, në luftë me vdekjen.

Sipas raportimeve, viktimave iu gjetën fletushka e libra të Dëshmitarëve të Jehovait dhe dyshohet se ishin pjesë e këtij sekti.

Ndërkaq, përmes një deklaratë për mediat, Dëshmitarët e Jehovait thonë se ato nuk ishin pjesë e organizatës së tyre dhe as janë shoqëruar ndonjëherë me to duke hequr kështu gjithë përgjegjësinë nga vetja.

“Përpjekjet për ta lidhur këtë ngjarje apo çdo element tjetër të saj me besimin e Dëshmitarëve të Jehovait, është krejtësisht e pabazë dhe madje fyese për besimin tonë”, thuhet në deklaratë.

DEKLARATA E PLOTË:

 106981539_287670675812065_6932740442149283261_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0092811584472656
array(1) { ["section"]=> string(152) "nena-me-vajzat-u-veteflijuan-deshmitaret-e-jehovait-lajne-duart-s-kane-qene-pjese-e-jona-dhe-as-jane-shoqeruar-ndonjehere-me-ne-deklarata-e-plote-212687" }