Nënkomisioni ad hoc, nis votimi për kandidatë për KLGJ e KLP

Publikuar tek: politike, më 15:49 22-01-2018 Nënkomisioni ad hoc, nis votimi për kandidatë për KLGJ e KLP

N/komisioni ad hoc që do të përzgjedhë kandidatët jo gjyqtarë dhe jo prokurorë për Këshillin e Lartë të Gjyqësorit dhe atë të Prokurorisë, ka nisur votimin për kandidatët. 

Ulsi Manja, kryetar i komisionit që do të bëjë përzgjedhjen është shprehur se 10 kandidatë nga avokatia i plotësojnë kriteret.

Sakaq, Bylykbashi u shpreh se kush nuk përmbush kriteret duhet të skualifikohet.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011759996414185
array(1) { ["section"]=> string(66) "nenkomisioni-ad-hoc-nis-votimi-per-kandidate-per-klgj-e-klp-107507" }