Nënshkruhet marrëveshja mes DFC dhe Kosovës

Publikuar tek: rajon, më 19:22 21-09-2020 Nënshkruhet marrëveshja mes DFC dhe Kosovës

Është nënshkruar marrëveshja mes kryeministrit Hoti dhe kryeshefit ekzekutiv të Korporatës Ndërkombëtare të Financave të Zhvillimit të SHBA-së (DFC) Adam Boehler.

 

Marrëveshja është nënshkruar pak minuta pas mbërritjes së delegacionit amerikan me në krye të dërguarin e Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell.

Grenell bashkë me 13 zyrtarë të tjerë amerikanë vjen në Prishtinë dy javë pasi në Shtëpinë e Bardhë u nënshkrua marrëveshja Kosovë-Serbi për normalizim ekonomik.

Lexo edhe: Nis takimi i Avdullah Hotit me delegacionin amerikan

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013751029968262
array(1) { ["section"]=> string(50) "nenshkruhet-marreveshja-mes-dfc-dhe-kosoves-221164" }