Neritan Liçaj “shuplakë” qeverisë: Do të transferojë Bibliotekën në Surrel

Publikuar tek: kulture-art, më 16:01 15-11-2017 Neritan Liçaj “shuplakë” qeverisë: Do të transferojë Bibliotekën në Surrel

Neritan Liçaj, aktori  i dashur për publikun shqiptar publikon një foto nga Biblioteka e Efestit në Turqi dhe prej andej i jep një “shuplakë” të fortë qeverisë Rama.

“Biblioteka e Efesit...shek i lll pas krishtit...Shqipëria as sot në shek XXI nuk e ka bibliotekën as sa çereku i ish Trojës e më pas Efesit. Qeveria jonë e nderuar dhe ate Bibliotekë Kombëtare që kemi (që për fatin tonë të keq nuk është as sa gjysma e kësaj që shihni në foto),do ta lëvizë nga Pallati i Kulturës dhe do ta transferojë në Surrel!” shkruan me tone irone aktori ndërsa përmbyll përmes sarkazmës mesazhin e tij drejtuar edhe ministres së Kulturës Mirela Kumbaro:

“Bravo teta Ministr , të lumtë xhaxhi Kryeministër”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02197003364563
array(1) { ["section"]=> string(77) "neritan-licaj-shuplake-qeverise-do-te-transferoje-biblioteken-ne-surrel-99673" }