Nervozohen gjatë kontrollit, kapen me drogë dy të rinj shqiptarë në Itali (EMRAT)

Publikuar tek: aktualitet, më 08:40 05-11-2018 Nervozohen gjatë kontrollit, kapen me drogë dy të rinj shqiptarë në Itali (EMRAT)

Policia italiane ka arrestuar dy shtetas shqiptarë pasi u kapën me lëndë narkotike.

Ndalimi i tyre u bë pas një kontrolli rutinë nga autoritetet.

Ka qenë a nervozizmi i dy të rinjve që ka shtuar dyshimet e policëve të cilat më pas vijuan kontrollin edhe në shtëpinë e tyre duke gjetur kokainë, marijuanë si dhe disa materiale të tjera.

Sipas mediave italiane, të arrestuarit janë Aleksandër Zhava, 29 vjeç dhe Lisa Zille, 24 vjeçe. Të rinjtë priten të dalin para trupit gjykues për t’u njohur me masën e sigurisë gjatë ditës së sotme. Sasia e drogës së kapur nuk bëhet me dije, ndërsa hetimet vijojnë për këtë rast.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027162075042725
array(1) { ["section"]=> string(85) "nervozohen-gjate-kontrollit-kapen-me-droge-dy-te-rinj-shqiptare-ne-itali-emrat-140262" }