Nëse zgjedhjet do zhvilloheshin sot, Donald Trump do bëhej president i SHBA

Publikuar tek: bota, më 15:13 25-07-2016 Nëse zgjedhjet do zhvilloheshin sot, Donald Trump do bëhej president i SHBA

Rrjeti amerikan CNN ka publikuar të dhënat e sondazhit të fundit për garën presidenciale në SHBA. Sipas sondazhit të CNN, kandidati republikan, Donald Trump, ka dalë për herë të parë në avantazh përballë kundërshtares demokrate, Hillary Clinton.

48% e të anketuarve janë shprehur se do të votonin për Trump si president të SHBA-së, ndërsa 45% për Hillary Clinton. Pjesa tjetër prej 7% janë të pavendosur.

Kjo situatë pritet të ndezë edhe më tej garën presidenciale, në një kohë kur Clinton është pranë kandidmit zyrtar nga partia e saj dhe Trump që e ka siguruar tashmë atë. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Turqia arreston 62 nxënës për tradhëti kombëtare, bashkëpunuan në tentativën për Grusht Shteti
Alarm për bombë në Milano, mbyllen dy linja metroje »
Article Logic
Execution time: 0.0092589855194092
array(1) { ["section"]=> string(80) "nese-zgjedhjet-do-zhvilloheshin-sot-donald-trump-do-behej-president-i-shba-47680" }