Nesër ‘’Dita e Madhe’’ për britanikët, 18-vjeçarët votojnë në referendumin për Bashkimin Europian

Publikuar tek: bota, më 11:56 22-06-2016 Nesër ‘’Dita e Madhe’’ për britanikët, 18-vjeçarët votojnë në referendumin për Bashkimin Europian

Nesër është ‘’Big Day’’-Dita e Madje për britanikët që do votojnë në referendumin për të dalë ose për të qëndruar në Bashkimin Europian. 18-vjeçarët do të hedhin votën e tyre.

Një fushatë e gjatë për ‘’Brexit’’ por edhe që kundërshtoi daljen nga BE-ja. Edhe shtypi në Britani është i pozicionuar qartë dhe ka udhëzuar gjithë lexuesit. ‘’Daily Mail’’ jepte sot këshilla të qarta pse duhet votuar pro daljes.

Fushata u shoqërua edhe me një ngjarje të rëndë, ku u vra deputetja laburiste Jo Cox.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0091919898986816
array(1) { ["section"]=> string(98) "neser-dita-e-madhe-per-britaniket-18-vjecaret-votojne-ne-referendumin-per-bashkimin-europian-44258" }