Nesër kryhet remont në kabinë, OSHEE jep njoftimin: Ja oraret dhe zonat që do kenë nesër mungesë energjie në Tiranë

Publikuar tek: aktualitet, më 18:45 12-08-2020 Nesër kryhet remont në kabinë, OSHEE jep njoftimin: Ja oraret dhe zonat që do kenë nesër mungesë energjie në Tiranë

Operatori i Sistemit të Transmetimit ka bërë me dije se se nesër do të kryhet remont në një kabinë në kryeqytet.

Në njoftim thuhet se punimet do të kryhen në intervalin kohor 09:00-12:00 dhe pa energji do të mbeten bizneset private që furnizohen nga kjo kabinë pranë rrethrrotullimit të TEG Farkë.

Njoftim i OST për abonentët Tiranë:

Stakim, 13 gusht

Në vijim të punimeve që po kryen OST për instalimin e sistemit të matjes , nesër, 13 gusht do të kryhet remont në kabinën 20 kV "Ibrahim Plaku" që furnizohet nga Fiderit E1 (20kV) i N/stacionit Farkë.

Punimet do të kryhen në intervalin kohor 09:00-12:00 dhe pa energji do të mbeten bizneset private që furnizohen nga kjo kabinë pranë rrethrrotullimit të TEG Farkë.

Pjesa tjetër e konsumatorëve do furnizohet në unazë nga fideri 20 kV 323 Selitë

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0087909698486328
array(1) { ["section"]=> string(120) "neser-kryhet-remont-ne-kabine-oshee-jep-njoftimin-ja-oraret-dhe-zonat-qe-do-kene-neser-mungese-energjie-ne-tirane-216930" }