Nesër mblidhen qeveritë e Shqipërisë dhe Kosovës, zbardhet axhenda

Publikuar tek: aktualitet, më 17:39 01-10-2020 Nesër mblidhen qeveritë e Shqipërisë dhe Kosovës, zbardhet axhenda

Zbardhet agjenda e mbledhjes së përbashkët të dy qeverive Shqipëri–Kosovë, ditën e nesërme më 2 Tetor.

Delegacioni kosovar pritet të mbërrijë në orën 11:00 dhe pak minuta më vonë do të mbërrijë edhe kryeministri Hoti.

Mbledhja mes dy qeverive do të hapet në orën 11:30 dhe më pas në orën 13:30 do të ketë konferencë për shtyp.

Agjenda e plotë e mbledhjes së dy qeverive:

11.00– Mbërritja e delegacionit të Republikës së Kosovës përpara Pallatit të Kongreseve (Vendi: Pallati i Kongreseve)

11.15 – Mbërritja e Sh.T. Avdullah Hoti, Kryeministër i Republikës së Kosovës në Bulevardin Dëshmorët e Kombit

11.30– Çelja e sesionit plenar të mbledhjes së dy Qeverive Shqipëri-Kosovë (Vendi:Holli kryesor, Pallati i Kongreseve)

Fjalë e Z. Edi Rama, Kryeministër i Shqipërisë

Fjalë e Sh.T. Avdullah Hoti, Kryeministër i Republikës së Kosovës

Fjalë të shkurtra nga anëtarë të dy kabineteve për të parashtruar çështjet kryesore dhe marrëveshjet për nënshkrim

Z. Edi Rama, Kryeministër i Shqipërisë përmbyll sesionin plenar

12.45 – Ceremonia e nënshkrimit të marrëveshjeve ndërqeveritare

(Vendi:Holli kryesor, Pallati i Kongreseve)

13.00– Konferencë e përbashkët për shtyp e dy Kryeministrave

(Vendi:Holli kryesor, Pallati i Kongreseve)

13.30 – Foto e përbashkët (Vendi:Holli kryesor, Pallati i Kongreseve)

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01108717918396
array(1) { ["section"]=> string(72) "neser-mblidhen-qeverite-e-shqiperise-dhe-kosoves-zbardhet-axhenda-222361" }