Nesër mblidhet Këshilli i Mandateve, PD kërkon heqjen e mandatit të Valentina Leskajt

Publikuar tek: politike, më 18:34 11-11-2015 Nesër mblidhet Këshilli i Mandateve, PD kërkon heqjen e mandatit të Valentina Leskajt

Do të mblidhet nesër me kërkesë të Partisë Demokratike Këshilli për Rregulloren, Mandatin dhe Imunitetin në Kuvendin e Shqipërisë, për të shqyrtuar mandatin e deputetes së Partisë Socialiste, Valentina Leskajt.

PD ka kërkuar heqjen e mandatit të Leskajt pasi djali i saj fitoi koncesionin për marrjen për 25 vite të hekurudhës Ballsh-Fier-Vlorë. Sipas opozitës, ligji ndalon fëmijët e deputetëve të lidhin kontrata me institucionet publike. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0083551406860352
array(1) { ["section"]=> string(90) "neser-mblidhet-keshilli-i-mandateve-pd-kerkon-heqjen-e-mandatit-te-valentina-leskajt-25191" }