Nesër nis plani serb në veri të Kosovës: Si do 'luftojnë' për një bukë 40 persona

Publikuar tek: rajon, më 09:16 26-06-2019 Nesër nis plani serb në veri të Kosovës: Si do 'luftojnë' për një bukë 40 persona

Ditën e nesërme në veri të Kosovës qytetarët serbë do ta improvizojnë një katastrofë humanitare, teksa 40 persona do të shtyhen për një bukë.

Kjo ngjarje do të transmeton nga mediat serbe live, ndërsa qeveria e Kosovës insiston se po inskenohet një krizë humanitare, pasi në veri ka artikuj ushqimorë dhe barna të mjaftueshme.

Radosh Petroviç, kryetar i Afaristëve të Veriut të Kosovës, ka paralajmëruar se për pak ditë qytetarët e veriut të Kosovës do të mbesin pa artikujt elementarë të jetesës, madje edhe pa bukë.

Ai thekson se tani nëpër dyqane e markete në komunat veriore mungojnë mielli, vaji, sheqeri e kripa.

Mirëpo gazeta “Zëri” bën me dije se nesër Serbia do të inskenojë një situatë të katastrofës humanitare, ku numër i caktuar i njerëzve do të paraqiten të uritur.

Sipas burimeve, nga pjesa veriore e Mitrovicës janë gjetur madje edhe 40 persona, të cilët do shtyhen për një bukë.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0095291137695312
array(1) { ["section"]=> string(85) "neser-nis-plani-serb-ne-veri-te-kosoves-si-do-luftojne-per-nje-buke-40-persona-169787" }