Nesër nis protesta kombëtare studentore

Publikuar tek: aktualitet, më 10:32 21-05-2019 Nesër nis protesta kombëtare studentore Protesta

Ditën e nesërme, 22 maj 2019, ora 12:00 do të rinisë protesta kombëtare studentore.

 

Studentët do të mblidhen para ministrisë së Arsimit për të kërkuar arsim cilësor dhe punësim.

Slogani i tyre është ‘Së bashku për Shqipërinë si gjithë Europa, së bashku për ndryshimin’.

Kjo protestë pritet të jetë në valën e asaj që nisi në dhjetor të 2018-ës por që u shua pas disa javëve qendresë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02562403678894
array(1) { ["section"]=> string(46) "neser-nis-protesta-kombetare-studentore-165099" }