‘Nesër nis vaksinimi për gripin’, Manastirliu: Ja kategoria që vaksinohet e para

Publikuar tek: aktualitet, më 21:20 29-09-2020 ‘Nesër nis vaksinimi për gripin’, Manastirliu: Ja kategoria që vaksinohet e para

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka deklaruar se nga dita e nesërme do të nisë vaksinimi për gripin.

E ftuar në emisionin “Open”, ajo u shoreh se vaksinat kanë ardhur në vendin tonë dhe kategoria e parë që do të vaksinohen janë mjekët.

Çfarë po bëhet me vaksinën e gripit?- e pyeti Eni Vasili.

Manastirliu: Vaksina ka ardhur në vendin tonë. Vaksinimi do të fillojë nesër ku fillimisht do të vaksinohen stafi mjeësor. Pastaj do të shikohen kategoritë e riskut. Ndër ato kategorik janë të sëmurët kronikë. Pastaj do shikohen me interes mësueit dhe fëmijet 2 deri në 4 vjeç.

Në vaksinat i kemi porositur që në Korrik këto vaksina. Nesër, datë 30 shtator do të fillojë vaksinimi për gripin

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011505126953125
array(1) { ["section"]=> string(83) "neser-nis-vaksinimi-per-gripin-manastirliu-ja-kategoria-qe-vaksinohet-e-para-222163" }